11 listopada

W niecodzienny sposób uczcili¶my dzień 11 listopada w naszym przedszkolu. Grupa Słoneczek wraz z pani± Małgosi± i pani± Paulink± zaprosiły do nas dwóch mistrzów kuchni: pana Piotra  szefa kuchni „Calineczka” oraz pana Jakuba Duraja szefa kuchni restauracji „Radecki” w Szczecinie. Pod hasłem „Jestem przedszkolakiem lat niewiele mam, smaki i zapachy polskiej kuchni znam” dzieci wzięły udział w i¶cie smakowitych zmaganiach. Rozpoznawały zapachy przypraw, których używa sie w przygotowaniu potraw kuchni polskiej oraz smaki – te niepowtarzalne, nasze polskie. Odgadywały, jakie potrawy s± charakterystyczne dla regionów Polski – gdzie możemy zje¶ć oscypki, pyszne ryby czy grzyby, a gdzie serwowana jest najlepsza zupa pomidorowa – tylko w „Calineczce” oczywi¶cie  Nakryły również do ¶wi±tecznego stołu, przystrajaj±c go w biało czerwone barwy. Najwięcej emocji wszystkim (szefom chyba najbardziej ) dostarczyła konkurencja ubijania piany za pomoc± „archaicznych” sprzętów, czyli trzepaczek  , ale dzięki pomocy małych kuchcików żadna piana nie wypadła z miski.

Dalej >>